Разлика помеѓу преработките на „Монтана (област)“

Додаден 121 бајт ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
<table border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" style="float:right; clear:right; margin: 0 0 1em 1em">
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Монтанска област'''</br><small> [[Слика:Flag of Bulgaria.svg|30px|Бугарија]] <big> Област Монтана [[Слика:European flag.svg|30px|Бугарија]] </small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[Слика:Montanska_oblast.png|270px|Мапа на Бугарија, Монтанска област е означена]]<br></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
869

уредувања