Милан Панчевски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
(interwiki)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Милан Панчевски''' (1935- ) е поранешен [[Република Македонија|македонски]] и [[СФРЈ|југословенски]] висок комунистички функционер. Ќе остане запаметен како последен претседател на [[Сојузот на комунистите на Југославија]].
{{Никулец за биографија}}
 
96

уредувања