Разлика помеѓу преработките на „Ван дер Валсов полупречник“

с
Отстрането уредувањето на 62.162.216.2 (разговор), вратено на последната верзија на TXiKiBoT
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.2 (разговор), вратено на последната верзија на TXiKiBoT)
[[vi:Bán kính van der Waals]]
[[zh:范德华半径]]
 
 
пичку шлајвкусссссс !!!!!!!!!!!
ако најди некој нешто за ова шо сака го частам ... мислам јас шо сакам ке го частам ... ова педдериштето ништо не остајл на википедија
 
 
Абе ебам му мајката в гс
оди упм ако го отвориш ова а најпоке за антонио значи ова