Луј де Лабурдоне: Разлика помеѓу преработките

Додадени 46 бајти ,  пред 15 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
{{биог-никулец}}
[[Категорија:шахисти]]
 
[[br:Louis de la Bourdonnais]]
[[cs:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
[[da:Louis de la Bourdonnais]]
[[de:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
21.521

уредување