Разлика помеѓу преработките на „Канарски Острови“

с
недостасувало „с“
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
с (недостасувало „с“)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{| border="1" cellpadding="2" cellspacing="0" align="right" width="285px"
|+ <big>'''КанаркиКанарски острови''' </big> </br>
<big>'''Islas Canarias'''</big>
|-----
4

уредувања