Разлика помеѓу преработките на „Тилакоид“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: zh:類囊體
с (Бот: Промена на шаблон: Био-никулец)
с (Бот Додава: zh:類囊體)
[[de:Thylakoid]]
[[en:Thylakoid]]
[[eo:Tilakoido]]
[[es:Tilacoide]]
[[eo:Tilakoido]]
[[fr:Thylakoïde]]
[[he:תילקואיד]]
[[it:Tilacoide]]
[[he:תילקואיד]]
[[lt:Tilakoidas]]
[[nl:Thylakoïde]]
[[ro:Tilacoid]]
[[ru:Тилакоид]]
[[sh:Tilakoidi]]
[[sr:Тилакоиди]]
[[sh:Tilakoidi]]
[[sv:Tylakoid]]
[[uk:Тилакоїд]]
[[zh:類囊體]]
86.434

уредувања