Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

с
Отстрането уредувањето на 77.29.221.251 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.221.251 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
Завршил [[Рударско-геолошки факултет]] и веќе 40 години е генерален директор на [[Рударско-геолошки комбинат „Силекс“ - Кратово|Рударско-геолошкиот комбинат „Силекс“ - Кратово]]. Неговото место на живеење е во [[Кратово]].
 
Тој бил првиот претседател на [[Фудбалска Федерација на Македонија|Фудбалската Федерација на Македонија]] по осамостојувањето на [[Република Македонија]].И го среди цело Кратово :DDD