Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Бот: козметички промени)
Нема опис на уредувањето
Завршил [[Рударско-геолошки факултет]] и веќе 40 години е генерален директор на [[Рударско-геолошки комбинат „Силекс“ - Кратово|Рударско-геолошкиот комбинат „Силекс“ - Кратово]]. Неговото место на живеење е во [[Кратово]].
 
Тој бил првиот претседател на [[Фудбалска Федерација на Македонија|Фудбалската Федерација на Македонија]] по осамостојувањето на [[Република Македонија]].И го среди цело Кратово :DDD
 
 
Анонимен корисник