1480-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sr:1480е
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sw:Miaka ya 1480)
с (Бот Додава: sr:1480е)
[[sk:80. roky 15. storočia]]
[[sl:1480.]]
[[sr:1480е]]
[[su:1480-an]]
[[fi:1480-luku]]
127.214

уредувања