Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Одземени 4 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: sr:Борис ІІІ од Бугарске; козметички промени)
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Бугарски владетелимонарси]]
[[Категорија:Трета бугарска држава]]
[[Категорија:Родени во 1894 година]]