Разлика помеѓу преработките на „Румелија“

Одземени 44 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Категорија:Отомански провинции на Балканот]]
[[Категорија:Поделени региони]]
[[Категорија:Византија]]
[[Категорија:Отоманска Грција]]
[[Категорија:Региони во Европа]]