Разлика помеѓу преработките на „Голфска струја“

с
Отстрането уредувањето на 62.162.216.139 (разговор), вратено на последната верзија на Hoo man
(papapapappapapa)
с (Отстрането уредувањето на 62.162.216.139 (разговор), вратено на последната верзија на Hoo man)
[[sv:Golfströmmen]]
[[sw:Mkondo wa Ghuba]]
[[tr:Gulf Stream]][[uk:Гольфстрім]]
[[uk:Гольфстрім]]
 
[[vi:Hải lưu Gulf Stream]]
[[vls:Golfstrôom]]
[[zh:墨西哥灣暖流]]
132

уредувања