Разлика помеѓу преработките на „Список на водачи на СССР“

нема опис на уредувањето
с (Листа на лидери на СССР преместена како Список на лидери на СССР: Список е правилно)
| [[Слика: Malenkow.jpg|100px]]
 
| [[Георгиј Максимилијанович МаљенковМаленков]]
 
|Претседател на [[СССР]], Премиер на [[СССР]]
| [[Слика: Andropov on Lubyanka.jpg|100px]]
 
| [[ЈуриЈуриј Андропов]]
 
|