Разлика помеѓу преработките на „Список на водачи на СССР“

с
Брзо додавање категорија СССР (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: Ова е листа на лидери на СССР: * Владимир Илич Ленин (1917-1922) * [[Јосиф Висарионо...)
 
с (Брзо додавање категорија СССР (со користење на HotCat))
* [[Константин Черненко]] ([[1984]]-[[1985]])
* [[Михаил Горбачов]] ([[1985]]-[[1991]])
 
[[Категорија:СССР]]