Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Индонезија“

с
replace Coat of Arms of Indonesia file with the superseeding file
с (Бот: Промена на шаблон: Politbox; козметички промени)
с (replace Coat of Arms of Indonesia file with the superseeding file)
{{Инфокутија за политики|country=Индонезија|image=Garuda Pancasila, Coat of Arms of Indonesia Garuda Pancasila.svg|size=110|title=Индонезија}}
|align=left|
* [[Панцасила]]
5

уредувања