Разлика помеѓу преработките на „Василиј I Македонецот“

нема опис на уредувањето
<references/>
 
{{ШаблонКатегорија:Македонска династија}}
 
[[Категорија:Византиски владетели]]
[[Категорија:Родени во 811 година]]
[[Категорија:Родени во 886 година]]
[[Категорија:Византиски императори од 9 век]]
 
[[Категорија:Византиски владетели]]
 
[[an:Basilio I]]