Разлика помеѓу преработките на „Анастасиј II“

Одземени 64 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
[[Категорија:Ираклиева династија ]]
[[Категорија:Византиски императори од 8 век]]
[[Категорија:Починати во 718 година]]