Разлика помеѓу преработките на „Филипик Вардан“

нема опис на уредувањето
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
[[Категорија:Ираклиева династија ]]
[[Категорија:Византиски императори од 8 век]]
[[Категорија:Римски императорски конзули]]