Разлика помеѓу преработките на „Анастасиј II“

Додадени 150 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: sv:Anastasios II (bysantinsk kejsare))
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
[[Категорија:РимскиИраклиева династија императори]]
[[Категорија:Византиски императори од 8 век]]
[[Категорија:Починати во 718 година]]
 
[[an:Anastasio II de Bizancio]]