Разлика помеѓу преработките на „Филипик Вардан“

нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: sv:Filippikos (bysantinsk kejsare))
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
[[Категорија:РимскиИраклиева династија императори]]
[[Категорија:Византиски императори од 8 век]]
[[Категорија:Римски императорски конзули]]
[[Категорија:Починати во 713 година]]
 
[[an:Filipico]]