Тане Николов: Разлика помеѓу преработките

Одземени 126 бајти ,  пред 11 година
с
Отстрането уредувањето на 91.139.159.30 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 91.139.159.30 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
[[Категорија:Бугарски револуционери од Тракија]]
[[Категорија:Бугарски револуционери]]
[[Категорија:Бугарски офицери]]
[[Категорија:Македонски војводи]]
 
[[bg:Тане Николов]]
[[en:Tane Nikolov]]
{{МРО}}
[[Категорија:БугарскиМакедонски офицеривојводи]]