Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Купрен“

Одземени 106 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с (+медија)
с
* {{IMSLP|id=Couperin%2C_Fran%C3%A7ois|cname=Франсоа Купрен}}
 
{{DEFAULTSORT:CouperinКупрен, FrancoisФрансоа}}
[[Категорија:Парижани|Купрен, Франсоа]]
[[Категорија:Барокни композитори|Купрен, Франсоа]]
[[Категорија:Француски композитори|Купрен, Франсоа]]
[[Категорија:Чембалисти|Купрен, Франсоа]]
 
[[ar:فرانسوا كوبران]]