Едноиграчка игра: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: tr:Tek oyunculu oyun; козметички промени
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот менува: cite book -> цитирана книга)
с (Бот Менува: tr:Tek oyunculu oyun; козметички промени)
Огромното мнозинство на модерните [[Игра за конзола|игри за конзоли]] и [[Аркадна игра|аркадни игри]] се дизајнирани за да бидат играни самостојно. Некои од нив имаат можност за други начини за играње, со двајца или повеќе играчи (не мора во исто време).
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
[[es:Un jugador]]
[[fr:Solo (jeu vidéo)]]
[[ko:일인용 게임]]
[[id:Pemain tunggal]]
[[it:Giocatore singolo]]
[[lt:Vieno žaidėjo žaidimas]]
[[hu:Single-player]]
[[ko:일인용 게임]]
[[ms:Pemain tunggal]]
[[nl:Singleplayer]]
[[sv:Singleplayer]]
[[th:วิดีโอเกมผู้เล่นคนเดียว]]
[[tr:Tek oyunculu oyun]]
[[uk:Одиночна гра]]
[[zh:单人游戏]]