Лексички анализатор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
[[ru:Лексический анализ]]
[[ta:எழுத்து பாகுபடுத்தி]]
[[en:Lexical analysis]]
228

уредувања