Бени (река): Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: sr:Бени (река)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: da:Benifloden)
с (Бот Додава: sr:Бени (река))
[[qu:Beni mayu]]
[[ru:Бени (река)]]
[[sr:Бени (река)]]
[[sv:Benifloden]]
[[uk:Бені (річка)]]
127.389

уредувања