Разлика помеѓу преработките на „Дендрологија“

Додадени 108 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Дендрологија''', од старогрчки: ''δένδρον'' - „дрво“ и ''λόγος'' „наука“, е ...)
 
с
*[[Алан Мичел]]
*[[Мациеј Гиертич]]
 
==Видете исто така==
*[[Дендрохронологија]]
*[[Арборикултура]]
 
==Надворешни врски==