Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј II“

Додадени 449 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: sv:Theodosius II)
{{Шаблон:Римски императори}}
 
[[Категорија:РимскиРодени императориво 401 година]]
[[Категорија:Починати во 450 година]]
[[Категорија:Римски императори од 5 век]]
[[Категорија:Византиски императори од 5 век]]
[[Категорија:Римски императорски конзули]]
[[Категорија:Теодосиева династија]]
[[Категорија:Прогонување на раните христијани]]
 
[[af:Theodosius II]]