Разлика помеѓу преработките на „Констанциј II“

Додадени 287 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с
{{Шаблон:Византиски владетели}}
 
[[Категорија:РимскиКонстантинова императоридинастија]]
[[Категорија:Родени во 317 година]]
[[Категорија:Починати во 361 година]]
[[Категорија:Римски императори од 4 век]]
[[Категорија:Римски императорски конзули]]
 
[[ar:قنسطانطيوس الثاني]]