Разлика помеѓу преработките на „Филмска теорија“

Додадени 35 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с (robot Dodaje: sl)
с
*[[Психоаналитичка филмска теорија]]
*[[Структуралистичка филмска теорија]]
 
[[Категорија:Филм]]
 
[[de:Filmtheorie]]