Разлика помеѓу преработките на „Домицијан“

Додадени 404 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: fa:دومیتیان)
{{Шаблон:Римски императори}}
 
[[Категорија:РимскиФлавијанска императоридинастија]]
[[Категорија:Родени во 51 година]]
[[Категорија:Починати во 96 година]]
[[Категорија:Римски императори од 1 век]]
[[Категорија:Убиени римски императори]]
[[Категорија:Стари Римјани]]
[[Категорија:Римски императорски конзули]]
 
[[ar:دوميتيان]]