Разлика помеѓу преработките на „Крал на Рим“

Додадени 118 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Римска влада)
{{reflist}}
 
[[Категорија:СтарРимско Римправо]]
[[Категорија:Римско Кралство]]
[[Категорија:Римски кралеви| ]]
 
[[bg:Седмината царе на Рим]]