Пегаз (митологија): Разлика помеѓу преработките

с
Брзо додавање категорија Грчки легендарни креации (со користење на HotCat)
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Грчка митологија (со користење на HotCat))
с (Брзо додавање категорија Грчки легендарни креации (со користење на HotCat))
 
[[Категорија:Грчка митологија]]
 
[[Категорија:Грчки легендарни креации]]