Разлика помеѓу преработките на „Папа Агапит I“

с
нема опис на уредувањето
с
{{DEFAULTSORT:Агапит I}}
[[Категорија:Починати во 535 година]]
[[Категорија:СтариЛуѓе Римјаниод Рим]]
[[Категорија:Италијански папи]]
[[Категорија:Средновековни италијански светци]]