Разлика помеѓу преработките на „Луда Мара“

Додадени 67 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[[Image:Makedonija, Kavadarci - most na reci Luda Mara.JPG|thumb|250px|Луда Мара низ [[Кавадарци]] ]]
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Луда Мара''' е [[река]] што тече низ [[Кавадарци]]. Извира од висорамнината [[Витачево]].