Разлика помеѓу преработките на „Хацон“

Додадени 19 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с
'''Хацон''' или '''Хатсон''' ([[латински јазик|латински]]: ''Rex Hatson'' или ''Rex Hacon'') бил првиот [[крал]] на првата македонска средновековна држава, наречена [[Македонска Славинија]]. Владеел во 20-те години на [[7 век]].
 
Извори?????
 
{{ист-никулец}}
Анонимен корисник