Разлика помеѓу преработките на „Организирање“

Додадени 4 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
 
 
==Организациска Структура==
 
Во теоријата и практиката, поимот организација може да означува систем, односно процес или финкција, па затоа треба да се прави суштинска разлика меѓу тие две нешта.
78

уредувања