Разговор:Браќа Миладиновци: Разлика помеѓу преработките

треба да се напишува како во статијата Самуил
Нема опис на уредувањето
(треба да се напишува како во статијата Самуил)
 
Uste nesto, zasto imate bugarski linkovi? Ne sum bugar, Makedonec sum, samo me interesira ova sve.
 
: Ова треба да се напишува како е во статијата [[Самуил]]. Бугарите сметаме дека браќата се биле "македонци"="бугари од Македонија", денескашните македонци од Р.М. сметате дека браќата се биле "македонци"="словени од Македонија, различни од бугарите од Македонија во 19 век". Потоа гледаме во извори што теа се пишувале. --[[Корисник:5ko|5ko]] 14:27, 23 July 2005 (UTC)
398

уредувања