Разлика помеѓу преработките на „Антипатридска династија“

с
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: thumb|right|float|300px| {{legend|#50A249|Кралство на [[Касандар}} Other diadochi {{legend|#C3B933|Кралство на [[...)
 
с
[[Image:Diadochen1.png|thumb|right|float|300px|
{{legend|#50A249|Кралство на [[Касандар]]}}
Other [[diadochi]]
{{legend|#C3B933|Кралство на [[Селекус]]}}
{{legend|#C38833|Кралство на [[Лисимакус]]}}
{{legend|#787CAD|Кралство на [[ПтомомејПтоломеј]]}}
{{legend|#AF3662|[[Епир (регион)|Епир]]}}
Other
{{legend|#A361BD|[[Картагена]]}}
{{legend|#70A9BE|[[Антички Рим|Рим]]}}
*[[Александар V]] (297-294 г.п.н.е)
*[[Антипатер II]] (296-294, 279 г.п.н.е)
*[[СостенсСостен]] (279-277 г.п.н.е)
 
==Надворешни врски==