Фурнир: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
== Видете исто така ==
*[[Мултиламинарен фурнир]]
*[[Гранулација (дрво)]]
*[[Дрвена гранулација]]
*[[Дрво (материјал)]]
*[[Интарзија]]