Интегрално коло: Разлика помеѓу преработките

Одземени 28 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Интегралните кола предвидени за стандардна употреба имаат температурен опсег од 0 до +55 [[°C]], додека за воените употреби тој опсег опфаќа од -15 до +70 [[°C]].
 
[[Категорија:Интегрални кола|Интегрални кола]]
 
[[ar:دائرة تكاملية]]