Спутник 1: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: en:Sputnik 1
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додава: en:Sputnik 1)
[[et:Sputnik 1]]
[[el:Σπούτνικ 1]]
[[en:Sputnik 1]]
[[es:Sputnik 1]]
[[eo:Sputnik 1]]
46.384

уредувања