Анадолски јазици: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[File:IndoEuropeanTree mk.svg|мини|десно|400п|Дрво на индоевропски јазици.]]
 
== Анадолски јазици ==