Палеобалкански јазици: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[File:IndoEuropeanTree mk.svg|thumb|right|400px|Дрво на индоевропски јазици.]]
'''Балканските и ерменски јазици''' се подгрупа на [[индоевропски јазици|индоевропските јазици]]. Во оваа група спаѓаат: