Разлика помеѓу преработките на „Гаврил Лесновски“

нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
 
[[Категорија:Македонски светци од 10 век]]
[[Категорија:Христијанство во Крива Паланка]]
 
[[bg:Гаврил Лесновски]]