Свети Јоаким Осоговски: Разлика помеѓу преработките

[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: '''Преподобен Свети Јоаким Осоговски''' чиј празник се слави на 16 август, по црковниот календ...)
 
*[http://www.mpc.org.mk/Kalendar/sprolog.asp Пребарување на Јоаким Осоговски]
{{биог-никулец}}
 
[[bg:Йоаким Осоговски]]
Анонимен корисник