Разлика помеѓу преработките на „Бугарија“

нема опис на уредувањето
с
 
{{Внимание}}
:''Оваа статија се однесува на Република Бугарија, за други значења погледнете [[Бугарија (појаснување)]].''
 
129

уредувања