Разлика помеѓу преработките на „Бугарија“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ss:IBhulgariya)
с
 
=== Туризам ===
 
[[Податотека:Byala2.jpg|thumb|200px|right|Бjала]]
Најголемите позитивни движења Бугарија ги бележи во развојот на туристичкото стопанство кое станува една од најзначајните стопански гранки и двигател на целокупниот стопански развој на земјата. Бугарија има можности за развој на сите видови туризам, но најразвиени се [[Море|морскиот]] (летен) и зимскиот туризам. Во последниве години силен подем бележат и [[Култура|културниот]], [[Село|селскиот]] и други алтерантивни форми на туризам.
 
129

уредувања