Шуша (округ): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
Нема опис на уредувањето
[[Податотека:Azerbaijan-Shusha rayonu.png|200px|right|thumb|Местоположба во Азербејџан.]]
 
'''ШушаШуши''' (Şuşa) е административен округ во [[Азербејџан]] и главен град на округот е градот [[ШушаШуши]].
 
== Видете исто така ==
9

уредувања