Светско првенство во фудбал 1978: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: {{фб почеток}} {{Светско Првенство во фудбал}} {{фб крај}} Категорија:ФИФА [[Категорија:ФИФА Св...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Светско Првенство |
| година = 1930
| земја = [[Уругвај]]
| име = 1er Campeonato Mundial de Football
| image = 1930_SP.jpg‎
| imagesize = 150px
| caption = Официјално лого
| тимови = 13
| финалисти = 13
| победници = {{flagcountry|Uruguay}}
| count = прва
| натпревари = 18
| голови = 70
| посетеност = 434500
| најдобар стрелец = {{flagicon|Argentina|alt}} [[Гиљермо Стабиле]]<br>[[#Scorers|8 гола]]
| најдобар играч = не е биран
}}
 
{| class="wikitable" style="text-align: center; margin: 0 auto;"
|-
!Шампиони на Светското Првенство во 1930
|-
|-
|align=center|[[Image:Flag of Uruguay.svg|100px|Uruguay]]<br/>'''[[Уругвај]]'''<br/>'''Прва титула'''
|}
 
{{фб почеток}}
{{Светско Првенство во фудбал}}