Амбасадор: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
с
Бот Додава: scn:Ammasciaturi
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: ms:Duta Besar)
с (Бот Додава: scn:Ammasciaturi)
[[pt:Embaixador]]
[[ru:Посол]]
[[scn:Ammasciaturi]]
[[simple:Ambassador]]
[[sk:Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec]]
6.131

уредување